Srdečně vás zveme na probíhající slevovou akci u nás v Le Chaton. Od 16. do 26.9. můžete nakoupit s 50% slevou ve všech obchodech ×
Přihlaste se ke svému účtu Le Chaton

Registrovaný uživatel získá snadný, rychlý a jednotný přístup ke všem našim on-line aplikacím včetně řady dalších výhod. Nezapomeňte si získat svou kartičku KVV 5% slevou.

Žádná prsa nejsou dokonalá, co s tím?

Většina z nás má problémy se smířit se svým tělem a zvláště pak se svými prsy. Ty mohou mít nekonečně velikostí i tvarů a s tím se pojí mnoho problémů, které pociťujeme. Podíváme se na nejčastější z nich a co se s nimi dá dělat.

Subjektivní problémy s prsy má většina žen. Ženy s velkými prsy mají pocit, že jsou moc velká. Ženy, které mají prsa akorát si myslí, že jsou moc malá a ženy s malými prsy trpí tím, že jsou opravdu malá. Dalším problémem je tvar prsou a jejich umístění. A aby toho nebylo málo, tak problém může být i ve tvaru bradavky nebo v asymetrii prsou. Věřte nebo ne, ale velká část takovýchto problémů lze s trochou snahy řešit správnou podprsenkou. Většinu dne jsme přeci oblečené a dobře oblečená podprsenka nám může dodat sebevědomí a klid. Pusťme se do toho.

Naše zkušenosti ohledně velikosti prsou

Většina žen nezná svou správnou velikost podprsenky, což lze pochopit vzhledem k různým značkám a střihům a celkové složitosti číslování pochopitelné, ale zarážející je, že se ženy neshodnou ani na tom, zda mají prsa velká či malá. Vnímání této základní vlastnosti prsou je natolik individuální, že žena s velikostí košíčku D si u nás v obchodě často stěžuje, že má malá prsa a co mají potom říkat ženy s velikostí B.
Z praktického pohledu má každá velikost své výhody a nevýhody. Z pohledu nabídky v našich obchodech se snažíme, abychom nabídli dostatečný výběr ve všech velikostech.

Rozdělili jsme velikosti prsou do několika velikostí, z nichž pro každou určitě najdeme tu pravou podprsenku a uvidíte, že jakákoli prsa nemusí být žádný problém.

Velmi malá prsa (košíčky A a prázdné B)

Klientky v této velikosti většinou bojují s estetickými problémy a trápí se, že nemají žádná prsa. Věřte, že máme několik řešení, které Vám zaručeně pomohou. Hlavní problémy v těchto velikostech jsou především odstávající košíčky a to, že podprsenka na prsou nedrží a prsa spodem vyjíždí. Z námi nabízených střihů bychom doporučili tyto:

Podprsenka triangle push-up vyztužená

Pokud někdy máte pocit, že i košíček A byste mohly mít ještě menší, nebojte se, tyto podprsenky Vám budou určitě sedět. Odstávající hrany košíčků se s těmito podprsenkami stanou zapomenutou minulostí. Hlavní výhodou těchto podprsenek je velmi nízký trianglový střih spojený s push-up výztuží, která prsa lehce obejme a přitlačí k sobě. I ženám s drobnějším poprsím tak vytvoří plný dekolt do výstřihu. Hladké košíčky bývají doplněny elastickou krajkou, díky ní zůstávají podprsenky zdobené, ale pod oblečením neviditelné. Zapínání i ramínka jsou úzká, u některých typů dokonce přepínací. Podprsenky tohoto střihu mají větší boční výztuž a nižší střed. Nejvíce se nám tento střih osvědčil pro košíčky B, oceníte je ale i ve velikostech C-D.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka triangle push-up vyztužená

Podprsenka vyztužená

Jedná se o nejklasičtější střih podprsenek, který je vhodný pro košíčky B-D. My v Le Chaton mu s oblibou říkáme soutěskový, a to proto, že vytváří plný dekolt do výstřihu. Podprsenky tohoto tvaru mají jak hladké tak krajkové košíčky a užší, v některých případech zdvojená ramínka. Zapínání bývá na 1-2 háčky. U značek Lise Charmel, Antigel nebo Antinea je u menších velikosti (košíčky A-B) přidaná pevná výztuž k pozvednutí a vytvarování poprsí.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka vyztužená

Podprsenka super push-up vyztužená

Super push-up podprsenky každé ženě vykouzlí nejen dekolt snů, ale často i dávno zapomenuté sebevědomí. Výztuž je umístěna ve spodní části podprsenky a přesto, že je pouhým okem neviditelná, zvětšuje poprsí až o jednu velikost. Podprsenky (ve velikostech A-D) se vyrábějí jak s hladkými, tak s krajkovými košíčky a některé i s přepínacími ramínky. Naším tajným tipem jsou podprsenky značky Chantal Thomass, které snoubí hladký košíček s originálním detailem mašle.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka super push-up vyztužená

Pokud jste majitelkou takového poprsí určitě vyzkoušejte následující podprsenky. Efekt je opravdu velmi pěkný.

Malá prsa (plné B a C)

Přestože jsou majitelky plného B a C také většinou nespokojené, tak problém s podprsenkou je mnohem menší. Nemusíte se obávat, že by podprsenka tlačila a nebo se brzy vytáhla. Většina tvarových nesouladů se bez problémů podprsenkou vyřeší. Ve velikosti B a C je velký výběr krásných podprsenek, které prsa neodolatelně obléknou a nebudou odstávat ani jinak obtěžovat. Můžete vybírat z vyztužených i nevyztužených a z velkého množství střihů i barev. Vhodné jsou především tyto střihy:

Podprsenka balkónová vyztužená pro menší velikosti

Nízký nebo vysoký střed podprsenek? Takovou otázku si klade většina žen. Při rozhodování vezměte v úvahu nejen Vaše přání, ale i tvar a pevnost Vašich prsou. Balkónový střih, na rozdíl od podprsenek soutěskového typu, prsa netlačí z boku do středu, ale naopak je zvedá zespodu nahoru. Vyšší střed a uzavřenější tvar košíčku dodá jistotu i měkčím ňadrům. Podprsenky, které pod oblečením vytváří přirozený kulatý tvar, můžete vybírat v košíčcích B-E. Velmi ženské, ať už hladké nebo jemně krajkové podprsenky, nabízí značka Marie Jo, opravdové sběratelské kousky pak naleznete u australské značky Pleasure State.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka balkónová vyztužená pro menší velikosti

Podprsenka push-up vyztužená

Pokud jste jako téměř každá žena i Vy někdy zatoužila po plnějším poprsí, push-up podprsenky by Vám Vaše přání měly splnit. Vybírejte je ve velikostech B-D. Podprsenky mívají, v závislosti na značce, různě umístěnou pevnou nebo vyndavací výztuž, úzká ramínka a nízký střed, proto bývají velmi oblíbené do velkých výstřihů. Můžete je vybírat jak v praktických hladkých, tak svůdných krajkových variantách.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka push-up vyztužená

Podprsenka půlová nevyztužená se svislým švem

Každá značka spodního prádla v ženách i v mužích vyvolává jiné emoce. Nejlépe se o tom můžete přesvědčit u nevyztužených půlových podprsenek. Objevujte svůdný Implicite, ženskou Simone Pérèle, něžnou Marie Jo ale i bláznivý Chantal Thomass. Pro tento střih je typický vysoký střed a svislý šev košíčku, který prsa zvedá a zároveň jich nechává téměř půlku odhalenou. Podprsenky mají úzká ramínka a zapínání, i to je jeden z důvodů, proč je nedoporučujeme na měkčí a těžší ňadra.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka půlová nevyztužená se svislým švem

Střední prsa (D a E)

Tato velikostní kategorie je považována za ideální, ale stejně jsou některé ženy i z této skupiny nespokojené. Na vině je většinou špatná podprsenka, která prsům nedá vyniknout. Zároveň se již u této velikosti může stát, že nekvalitní podprsenka prsa neudrží. Problém je jak ve špatné velikosti, tak špatně zvoleném střihu. Je důležité brát v úvahu charakter prsou. Z pohledu výběru je v těchto velikostech výběr veliký. Kromě balkónové podprsenky nebo nádherných nevyztužených Éprise, můžete sáhnout i po bardotce.

Podprsenka vyšší vyztužená

Vyztužená podprsenka s vyšším středem je vhodná pro majitelky Andory, které by rády vyzkoušely něco nového. Velkou výhodou je pevnější výztuž, která kryje bradavky a v kombinaci s širšími ramínky lépe drží prsa. Podprsenky nabízíme nejen v krásném krajkovém provedení, ale i ve veselých barevných printech. Často mají širší boční část a zapínání na více háčků.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka vyšší vyztužená

Podprsenka vyztužená s nižším středem pro plná prsa

Rozhodně není jednoduché najít podprsenku s nižším středem do hlubokého výstřihu i pro plnější poprsí. Nám se podařilo jich pro Vás několik vybrat. Nabízí je značky Pleasure State, Panache Cleo nebo PrimaDonna. Podprsenky v tomto střihu mají užší ramínka a velmi nízký střed, nedoporučujeme je tedy na těžší nebo měkčí poprsí. Košíčky jsou spíše hladké a šířka zadní části je přizpůsobena velikosti košíčků a obvodu.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka vyztužená s nižším středem pro plná prsa

Podprsenka půlová nevyztužená

Lise Charmel a její půlové nevyztužené podprsenky jsou nejen pro nás v Le Chaton srdeční záležitostí. Tato tradiční francouzská značka nás každý rok překvapuje novými a originálními kolekcemi v hedvábí, guipure krajce, ale i jemném vyšívaném tylu. Zaručeně potěší ženské i mužské oko svou rafinovaností. Tento střih, který zahaluje 3/4 prsou, je vyráběn ve velikostech B-E (F). Bez obav jej můžeme doporučit na všechny typy prsou, jen u košíčků B-C je dobré při výběru myslet na to, že střih je opravdu vyšší a ne všem ženám tím vyhovuje - pro některé je příjemnější střih půlový nižší se svislým švem na košíčku. Podprsenky mají úzká dvojitá krajkou zdobená ramínka a užší zapínání. Okénko mezi košíčky je jen do velikosti C.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka půlová nevyztužená

Podprsenka tulipánová nevyztužená

Nevyztužené tulipánové podprsenky propůjčují ňadrům tolik oblíbený a žádaný kulatý tvar. Jejich hlavní výhodou je spodní dvojitý díl, který skryje i výraznější bradavku a vrchní díl, který je uzavřenější a podprsenky tak můžeme doporučit i pro naše klientky s měkčími prsy. Na rozdíl od půlových střihů, tyto podprsenky prsa téměř celá schovávají, jsou proto vhodné pod uzavřenější topy. Většina podprsenek má širší ramínka, přizpůsobená hloubce košíčku a širší zapínání. Vyrábějí se jak v hladkých, tak v krajkových provedeních.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka tulipánová nevyztužená

Velká prsa (F a G)

Hrdé majitelky vnad z této skupiny si nám stěžují, že je z velkými prsy mnoho trápení. Mimo jiné už musí při výběru dávat větší pozor na funkci podprsenky a její dokonalé provedení, protože podprsenka nese většinu váhy prsou tak, aby mohla žena v pohodě existovat. Je třeba dávat pozor na šíři ramínek a na pevnost materiálu, ze kterého je podprsenka vyrobená. Určitě doporučujeme krajku, která vydrží nejvíce a kromě toho i nádherně vypadá. Doporučujeme tyto střihy:

Podprsenka jemně vyztužená

Jemně vyztužené podprsenky, které pro většinu z našich klientek zastupuje kolekce Andora od Simone Pérèle, jsou jedním z nejoblíbenějších střihů. Měkkého vyztužení je ve většině případů dosaženo použitím 3D spaceru, díky kterému zůstává vrchní část košíčku elastická a vnitřní strana měkká. Podprsenky jsou tak příjemné, ale zároveň natolik pevné, že prsa udrží ve správné výšce a zakulatí je. Často se z nich stává Vaše “druhá kůže”. Podprsenky mají vyšší střed, hladký košíček a jemně zdobená ramínka. Jsou vhodné pro pevná i měkčí prsa, velikostí D-G, do výstřihů i pod přiléhavá trička, tím se stávají nezbytnou součástí každého ženského šatníku.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka jemně vyztužená

Podprsenka vyšší 3/4 nevyztužená

Podprsenka 3/4 nevyztužená je jedním z nejoblíbenějších střihů nevyztužených podprsenek pro střední a větší poprsí. Jak vyplývá ze samotného názvu, zahalují 3/4 prsou. Doporučujeme je pro košíčky E-G. Kvůli vyššímu středu nejsou tyto podprsenky vhodné do hlubokých výstřihů, za to je ale ocení každá milovnice košilí. Ramínka podprsenek mají normální šířku, která je uzpůsobena hloubce košíčku, pouze u menších velikostí se mohou vyskytovat ramínka tenká. Pro značku Eprise jsou typické 2 části ramínek - první zdvojená, druhá s širším ramínkem pro větší pohodlí při nošení.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka vyšší 3/4 nevyztužená

Hodně velká prsa (H až K)

Nutno napsat, že takto velká prsa jsou pro ženu již velkou zátěží, kterou pokud neřeší správnou velikostí a střihem podprsenky, může způsobovat bolesti hlavy, krční páteře a zad. Víme, že s věkem se pevnost vnad snižuje a je tedy opravdu nutné podprsenku vyřešit nejlépe jak umíme a našim vnadám i našim zádům co nejvíce ulehčit práci. Doporučujeme tyto střihy:

Podprsenka vysoká nevyztužená

Tento střih je první pomocí pro větší ňadra (košíčky F-J) všech věkových kategorií. Vysoký košíček a dostatečně široká ramínka Vám zajistí pevnou podporu během celého dne. V těchto podprsenkách tak můžete dobíhat tramvaj, metro, psy i vnuky :-) Většina modelů je vyrobena z pevné krajky nebo vyšívaného tylu. V nabídce máme i podprsenky z hladkého materiálu, ty ale nejsou nejlepším výběrem v případě, že máte těžká prsa, která hladký, ale zároveň měkký materiál neudrží ve správné výšce. Zadní část je často vyšší a zapínání je přizpůsobené velikosti, s většími košíčky a obvody se tedy zvětšuje (ze 2 i na 4 háčky).

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka vysoká nevyztužená

A podprsenku Deauville…

Pár slov závěrem

Naše nejmilejší dámy, slečny, babičky, maminky, tety, manželky, milenky a všechny ostatní role, které jedna žena může mít. Vy všechny se nebojte zkoušet zkoušet a zkoušet a hledat tu správnou podprsenku, protože ač to zní jako klišé, může Vám to změnit život. Představte si, že si neustále nerovnáte ramínka, nestahujete košíčky dolu, nehrbíte se kvůli špatné podprsence. Prostě že Vás podprsenku v průběhu dne vůbec netrápí. Stojí to za tu námahu a určitě si to zasloužíte. Přijďte do našeho obchodu a uvidíte rozdíl. Budeme s