Všechny naše obchody jsou otevřené. Nově pro svou návštěvu můžete využít i náš rezervační systém. Těšíme se na vás! ×
Přihlaste se ke svému účtu Le Chaton

Registrovaný uživatel získá snadný, rychlý a jednotný přístup ke všem našim on-line aplikacím včetně řady dalších výhod. Nezapomeňte si získat svou kartičku KVV 5% slevou.

Žádná prsa nejsou dokonalá, co s tím?

Většina z nás má problémy se smířit se svým tělem a zvláště pak se svými prsy. Ty mohou mít nekonečně velikostí i tvarů a s tím se pojí mnoho problémů, které pociťujeme. Podíváme se na nejčastější z nich a co se s nimi dá dělat.

Subjektivní problémy s prsy má většina žen. Ženy s velkými prsy mají pocit, že jsou moc velká. Ženy, které mají prsa akorát si myslí, že jsou moc malá a ženy s malými prsy trpí tím, že jsou opravdu malá. Dalším problémem je tvar prsou a jejich umístění. A aby toho nebylo málo, tak problém může být i ve tvaru bradavky nebo v asymetrii prsou. Věřte nebo ne, ale velká část takovýchto problémů lze s trochou snahy řešit správnou podprsenkou. Většinu dne jsme přeci oblečené a dobře oblečená podprsenka nám může dodat sebevědomí a klid. Pusťme se do toho.

Naše zkušenosti ohledně velikosti prsou

Většina žen nezná svou správnou velikost podprsenky, což lze pochopit vzhledem k různým značkám a střihům a celkové složitosti číslování pochopitelné, ale zarážející je, že se ženy neshodnou ani na tom, zda mají prsa velká či malá. Vnímání této základní vlastnosti prsou je natolik individuální, že žena s velikostí košíčku D si u nás v obchodě často stěžuje, že má malá prsa a co mají potom říkat ženy s velikostí B.
Z praktického pohledu má každá velikost své výhody a nevýhody. Z pohledu nabídky v našich obchodech se snažíme, abychom nabídli dostatečný výběr ve všech velikostech.

Rozdělili jsme velikosti prsou do několika velikostí, z nichž pro každou určitě najdeme tu pravou podprsenku a uvidíte, že jakákoli prsa nemusí být žádný problém.

Velmi malá prsa (košíčky A a prázdné B)

Klientky v této velikosti většinou bojují s estetickými problémy a trápí se, že nemají žádná prsa. Věřte, že máme několik řešení, které Vám zaručeně pomohou. Hlavní problémy v těchto velikostech jsou především odstávající košíčky a to, že podprsenka na prsou nedrží a prsa spodem vyjíždí. Z námi nabízených střihů bychom doporučili tyto:

Podprsenka triangle push-up vyztužená

Pokud někdy máte pocit, že i košíček A byste mohly mít ještě menší, nebojte se, tyto podprsenky Vám budou určitě sedět. Odstávající hrany košíčků se s těmito podprsenkami stanou zapomenutou minulostí. Hlavní výhodou těchto podprsenek je velmi nízký trianglový střih spojený s push-up výztuží, která prsa lehce obejme a přitlačí k sobě. I ženám s drobnějším poprsím tak vytvoří plný dekolt do výstřihu. Hladké košíčky bývají doplněny elastickou krajkou, díky ní zůstávají podprsenky zdobené, ale pod oblečením neviditelné. Zapínání i ramínka jsou úzká, u některých typů dokonce přepínací. Podprsenky tohoto střihu mají větší boční výztuž a nižší střed. Nejvíce se nám tento střih osvědčil pro košíčky B, oceníte je ale i ve velikostech C-D.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka triangle push-up vyztužená

Podprsenka vyztužená

Jedná se o nejklasičtější střih podprsenek, který je vhodný pro košíčky B-D. My v Le Chaton mu s oblibou říkáme soutěskový, a to proto, že vytváří plný dekolt do výstřihu. Podprsenky tohoto tvaru mají jak hladké tak krajkové košíčky a užší, v některých případech zdvojená ramínka. Zapínání bývá na 1-2 háčky. U značek Lise Charmel, Antigel nebo Antinea je u menších velikosti (košíčky A-B) přidaná pevná výztuž k pozvednutí a vytvarování poprsí.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka vyztužená

Podprsenka super push-up vyztužená

Super push-up podprsenky každé ženě vykouzlí nejen dekolt snů, ale často i dávno zapomenuté sebevědomí. Výztuž je umístěna ve spodní části podprsenky a přesto, že je pouhým okem neviditelná, zvětšuje poprsí až o jednu velikost. Podprsenky (ve velikostech A-D) se vyrábějí jak s hladkými, tak s krajkovými košíčky a některé i s přepínacími ramínky. Naším tajným tipem jsou podprsenky značky Chantal Thomass, které snoubí hladký košíček s originálním detailem mašle.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka super push-up vyztužená

Pokud jste majitelkou takového poprsí určitě vyzkoušejte následující podprsenky. Efekt je opravdu velmi pěkný.

Malá prsa (plné B a C)

Přestože jsou majitelky plného B a C také většinou nespokojené, tak problém s podprsenkou je mnohem menší. Nemusíte se obávat, že by podprsenka tlačila a nebo se brzy vytáhla. Většina tvarových nesouladů se bez problémů podprsenkou vyřeší. Ve velikosti B a C je velký výběr krásných podprsenek, které prsa neodolatelně obléknou a nebudou odstávat ani jinak obtěžovat. Můžete vybírat z vyztužených i nevyztužených a z velkého množství střihů i barev. Vhodné jsou především tyto střihy:

Podprsenka balkónová vyztužená pro menší velikosti

Nízký nebo vysoký střed podprsenek? Takovou otázku si klade většina žen. Při rozhodování vezměte v úvahu nejen Vaše přání, ale i tvar a pevnost Vašich prsou. Balkónový střih, na rozdíl od podprsenek soutěskového typu, prsa netlačí z boku do středu, ale naopak je zvedá zespodu nahoru. Vyšší střed a uzavřenější tvar košíčku dodá jistotu i měkčím ňadrům. Podprsenky, které pod oblečením vytváří přirozený kulatý tvar, můžete vybírat v košíčcích B-E. Velmi ženské, ať už hladké nebo jemně krajkové podprsenky, nabízí značka Marie Jo, opravdové sběratelské kousky pak naleznete u australské značky Pleasure State.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka balkónová vyztužená pro menší velikosti

Podprsenka push-up vyztužená

Pokud jste jako téměř každá žena i Vy někdy zatoužila po plnějším poprsí, push-up podprsenky by Vám Vaše přání měly splnit. Vybírejte je ve velikostech B-D. Podprsenky mívají, v závislosti na značce, různě umístěnou pevnou nebo vyndavací výztuž, úzká ramínka a nízký střed, proto bývají velmi oblíbené do velkých výstřihů. Můžete je vybírat jak v praktických hladkých, tak svůdných krajkových variantách.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka push-up vyztužená

Podprsenka půlová nevyztužená se svislým švem

Každá značka spodního prádla v ženách i v mužích vyvolává jiné emoce. Nejlépe se o tom můžete přesvědčit u nevyztužených půlových podprsenek. Objevujte svůdný Implicite, ženskou Simone Pérèle, něžnou Marie Jo ale i bláznivý Chantal Thomass. Pro tento střih je typický vysoký střed a svislý šev košíčku, který prsa zvedá a zároveň jich nechává téměř půlku odhalenou. Podprsenky mají úzká ramínka a zapínání, i to je jeden z důvodů, proč je nedoporučujeme na měkčí a těžší ňadra.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka půlová nevyztužená se svislým švem

Střední prsa (D a E)

Tato velikostní kategorie je považována za ideální, ale stejně jsou některé ženy i z této skupiny nespokojené. Na vině je většinou špatná podprsenka, která prsům nedá vyniknout. Zároveň se již u této velikosti může stát, že nekvalitní podprsenka prsa neudrží. Problém je jak ve špatné velikosti, tak špatně zvoleném střihu. Je důležité brát v úvahu charakter prsou. Z pohledu výběru je v těchto velikostech výběr veliký. Kromě balkónové podprsenky nebo nádherných nevyztužených Éprise, můžete sáhnout i po bardotce.

Podprsenka vyšší vyztužená

Vyztužená podprsenka s vyšším středem je vhodná pro majitelky Andory, které by rády vyzkoušely něco nového. Velkou výhodou je pevnější výztuž, která kryje bradavky a v kombinaci s širšími ramínky lépe drží prsa. Podprsenky nabízíme nejen v krásném krajkovém provedení, ale i ve veselých barevných printech. Často mají širší boční část a zapínání na více háčků.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka vyšší vyztužená

Podprsenka vyztužená s nižším středem pro plná prsa

Rozhodně není jednoduché najít podprsenku s nižším středem do hlubokého výstřihu i pro plnější poprsí. Nám se podařilo jich pro Vás několik vybrat. Nabízí je značky Pleasure State, Panache Cleo nebo PrimaDonna. Podprsenky v tomto střihu mají užší ramínka a velmi nízký střed, nedoporučujeme je tedy na těžší nebo měkčí poprsí. Košíčky jsou spíše hladké a šířka zadní části je přizpůsobena velikosti košíčků a obvodu.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka vyztužená s nižším středem pro plná prsa

Podprsenka půlová nevyztužená

Lise Charmel a její půlové nevyztužené podprsenky jsou nejen pro nás v Le Chaton srdeční záležitostí. Tato tradiční francouzská značka nás každý rok překvapuje novými a originálními kolekcemi v hedvábí, guipure krajce, ale i jemném vyšívaném tylu. Zaručeně potěší ženské i mužské oko svou rafinovaností. Tento střih, který zahaluje 3/4 prsou, je vyráběn ve velikostech B-E (F). Bez obav jej můžeme doporučit na všechny typy prsou, jen u košíčků B-C je dobré při výběru myslet na to, že střih je opravdu vyšší a ne všem ženám tím vyhovuje - pro některé je příjemnější střih půlový nižší se svislým švem na košíčku. Podprsenky mají úzká dvojitá krajkou zdobená ramínka a užší zapínání. Okénko mezi košíčky je jen do velikosti C.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka půlová nevyztužená

Podprsenka tulipánová nevyztužená

Nevyztužené tulipánové podprsenky propůjčují ňadrům tolik oblíbený a žádaný kulatý tvar. Jejich hlavní výhodou je spodní dvojitý díl, který skryje i výraznější bradavku a vrchní díl, který je uzavřenější a podprsenky tak můžeme doporučit i pro naše klientky s měkčími prsy. Na rozdíl od půlových střihů, tyto podprsenky prsa téměř celá schovávají, jsou proto vhodné pod uzavřenější topy. Většina podprsenek má širší ramínka, přizpůsobená hloubce košíčku a širší zapínání. Vyrábějí se jak v hladkých, tak v krajkových provedeních.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka tulipánová nevyztužená

Velká prsa (F a G)

Hrdé majitelky vnad z této skupiny si nám stěžují, že je z velkými prsy mnoho trápení. Mimo jiné už musí při výběru dávat větší pozor na funkci podprsenky a její dokonalé provedení, protože podprsenka nese většinu váhy prsou tak, aby mohla žena v pohodě existovat. Je třeba dávat pozor na šíři ramínek a na pevnost materiálu, ze kterého je podprsenka vyrobená. Určitě doporučujeme krajku, která vydrží nejvíce a kromě toho i nádherně vypadá. Doporučujeme tyto střihy:

Podprsenka jemně vyztužená

Jemně vyztužené podprsenky, které pro většinu z našich klientek zastupuje kolekce Andora od Simone Pérèle, jsou jedním z nejoblíbenějších střihů. Měkkého vyztužení je ve většině případů dosaženo použitím 3D spaceru, díky kterému zůstává vrchní část košíčku elastická a vnitřní strana měkká. Podprsenky jsou tak příjemné, ale zároveň natolik pevné, že prsa udrží ve správné výšce a zakulatí je. Často se z nich stává Vaše “druhá kůže”. Podprsenky mají vyšší střed, hladký košíček a jemně zdobená ramínka. Jsou vhodné pro pevná i měkčí prsa, velikostí D-G, do výstřihů i pod přiléhavá trička, tím se stávají nezbytnou součástí každého ženského šatníku.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka jemně vyztužená

Podprsenka vyšší 3/4 nevyztužená

Podprsenka 3/4 nevyztužená je jedním z nejoblíbenějších střihů nevyztužených podprsenek pro střední a větší poprsí. Jak vyplývá ze samotného názvu, zahalují 3/4 prsou. Doporučujeme je pro košíčky E-G. Kvůli vyššímu středu nejsou tyto podprsenky vhodné do hlubokých výstřihů, za to je ale ocení každá milovnice košilí. Ramínka podprsenek mají normální šířku, která je uzpůsobena hloubce košíčku, pouze u menších velikostí se mohou vyskytovat ramínka tenká. Pro značku Eprise jsou typické 2 části ramínek - první zdvojená, druhá s širším ramínkem pro větší pohodlí při nošení.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka vyšší 3/4 nevyztužená

Hodně velká prsa (H až K)

Nutno napsat, že takto velká prsa jsou pro ženu již velkou zátěží, kterou pokud neřeší správnou velikostí a střihem podprsenky, může způsobovat bolesti hlavy, krční páteře a zad. Víme, že s věkem se pevnost vnad snižuje a je tedy opravdu nutné podprsenku vyřešit nejlépe jak umíme a našim vnadám i našim zádům co nejvíce ulehčit práci. Doporučujeme tyto střihy:

Podprsenka vysoká nevyztužená

Tento střih je první pomocí pro větší ňadra (košíčky F-J) všech věkových kategorií. Vysoký košíček a dostatečně široká ramínka Vám zajistí pevnou podporu během celého dne. V těchto podprsenkách tak můžete dobíhat tramvaj, metro, psy i vnuky :-) Většina modelů je vyrobena z pevné krajky nebo vyšívaného tylu. V nabídce máme i podprsenky z hladkého materiálu, ty ale nejsou nejlepším výběrem v případě, že máte těžká prsa, která hladký, ale zároveň měkký materiál neudrží ve správné výšce. Zadní část je často vyšší a zapínání je přizpůsobené velikosti, s většími košíčky a obvody se tedy zvětšuje (ze 2 i na 4 háčky).