Přihlaste se ke svému účtu Le Chaton

Registrovaný uživatel získá snadný, rychlý a jednotný přístup ke všem našim on-line aplikacím včetně řady dalších výhod. Nezapomeňte si získat svou kartičku KVV 5% slevou.

Problémy s podprsenkou

Většina žen má s nošením podprsenky spojené některé nepříjemné pocity. Volbou správné podprsenky je možné se drtivé většiny problémů vyvarovat a o podprsence celý den ani nevědět.

Bolesti ramen

Velmi častým problémem je bolest ramen nebo nepříjemné pocity škrábání a tlaku na ramenou. Tyto nepříjemnosti jsou způsobeny nesprávnou velikostí podprsenky, kdy podprsenka nenese váhu prsou svým střihem, ale veškerá váha je na ramenou. Toto může kromě nepříjemného pocitu při nošení způsobit i vážné nervové problémy.

Tento problém se dá řešit především správnou velikostí. Prsa totiž nejsou zdvihána ramínky, ale celkovým střihem a drží je především obvodová část podprsenky. U menších velikostí by neměla podprsenka při správném výběru velikosti a střihu činit žádné problémy v ramenou.

Bohužel u větších velikostí je možné, že i přes správný výběr velikosti podprsenka na ramenou tlačí. V tomto případě je třeba při výběru podprsenky hledět i na to, zda jsou ve větších velikostech ramínka širší. Kromě širších ramínek se dá řešit tento problém ještě speciálními doplňky a to polštářky pod ramínka, které můžete zakoupit v našich kamenných obchodech a budou k dispozici i na internetu.Tyto polštářky se vloží pod ramínka a tím zamezí „zařezávání“ ramínek.

Závěrem je třeba upozornit, že někdy je bolest způsobena jednoduše špatným utažením ramínek na podprsence a tedy stačí ramínka povolit. Mnoho žen se domnívá, že prsa drží právě ramínka, ale není tomu tak. Ramínka zajišťují jen zhruba 10% podporu.

Padající ramínka

Tato nepříjemnost je jednou z nejčastějších, na které si ženy stěžují. Podobně jako v předchozím případě je způsobena špatným výběrem střihu nebo nepoužitím možnosti upravit délku ramínek. Jednoduchým řešením je opět použít možnost přizpůsobení délky ramínek. V případě střihu je třeba vybírat podprsenky s vhodným rozmezím mezi ramínky. Menší ženy by měly kupovat podprsenky s ramínky, která nejsou daleko od sebe.

Na tento problém je opět možné využít polštářků pod ramínka, které zamezují klouzaní ramínek.

Také při nastavovaní délky ramínek je třeba vzít v potaz fakt, že většina žen nemá obě prsa stejná, a proto je někdy nutné na každém ramínku nastavit trochu jinou výšku. Nebojte se toho, může to lehce vyřešit problém s padajícími ramínky

Shrnutý nebo nedoléhající vršek košíčku

V perfektně sedící podprsence by měl okraj podprsenky krásně sedět na prsou. Neměl by se zařezávat ani by mezi ním a prsy neměla být mezera. Také by se vršek košíčku neměl „krabatit“. Pokud si tohoto všimnete na své podprsence, tak je to způsobeno především nesprávnou velikostí. Bohužel i při správné velikosti může docházet k těmto nepříjemnostem a to z důvodu nesprávně zvoleného střihu.

Rozdíl ve velikosti prsou

Mnoho žen má problém se znatelným rozdílem ve velikosti prsou. Vzhledem k tomu, že se jedná o velice častý problém, existuje na něj mnoho řešení. Volba řešení závisí na tom, jak velký rozdíl ve velikosti je. V případě menších rozdílů stačí vyztužená podprsenka, která opticky rozdíl vyrovná a přitom dobře sedí a drží tvar. Při větším rozdílu je možností podprsenka push-up s vyndavacími vycpávkami, které jsou již ve většině moderních podprsenek. U většího prsu vyndáte vycpávku a u menšího ji necháte na místě.

Další články z naší poradny
Vaše otázky, odpovědi a komentáře

Řekněte nám, jak se Vám článek líbí a nebo jen napište svůj názor :-)

×
Sledujte nás