Podívejte se jaká je vánoční otevírací doba v prodejnách
Přihlaste se ke svému účtu Le Chaton

Registrovaný uživatel získá snadný, rychlý a jednotný přístup ke všem našim on-line aplikacím včetně řady dalších výhod. Nezapomeňte si získat svou kartičku KVV 5% slevou.

Jaké plavky budou slušet vaší postavě?

Plavky a jejich výběr je stejně komplikovaný jako výběr dobře padnoucí podprsenky. Asi každá z nás si chce pobyt na pláži nebo u bazénu především užít, opálit se a také se trochu líbit. Rozhodně si nechceme celý den hlídat plavky, aby byly na svém místě a zakrývaly to co mají. Věnujme tedy dostatek času jejich výběru. Čtěte dále a dozvíte se, jaký střih plavek bychom doporučili právě vám!

Bikiny pro každou z vás

Začneme těmi nejoblíbenějšími, tedy bikinami. V Le Chaton se snažíme zajistit takový sortiment plavek, aby si bikiny (a samozřejmě i další typy plavek) u nás mohla vybrat každá žena bez ohledu na velikost. U bikin je trochu problém, že vrchní díl nemá zpravidla tak širokou velikostní škálu. Ano, někteří výrobci mají klasické prádlové číslování po velikostech (dle košíčků a obvodu). Mnoho značek, které se specializují pouze na plavkovou výrobu značí velikosti plavek podle konfekčních velikostí, někdy i v kombinaci s velikostí košíčku. Ve srovnání s velikostní škálou, v které se prodává tedy jeden model podprsenky (až 100 různých velikostí), má jeden model bikin například velikostí pouze 5. Nezbývá nám tedy nic jiného než zkoušet a zkoušet:-)

Před konečným výběrem správné velikosti je však důležitější volba správného střihu podle typu, tvaru a velikosti prsou. Spodní díl bikin hraje také velkou roli. Některé z našich plavek mají tu výhodu, že si můžete samy nakombinovat vrchní a spodní díl. K jednomu vrchnímu dílu bikin si můžete vybrat jak vyšší kalhotky, kalhotky klasické nebo sexy zavazovací kalhotky. Vy víte sama, na co se cítíte:-) Pojďme se tedy podívat, jaké typy bikin vlastně existují a komu by asi slušely nejvíce.

1. Střihy dvoudílných plavek pro drobná prsa

Plavky dvoudílné vyztužené

Vyhovuje Vám klasický soutěskový střih podprsenek? Pak můžete vybírat z plavek tohoto střihu, a to ve velikostech B-D. Díky přidané push-up výztuži docílíte krásného dekoltu, který na pláži jen tak někdo nepřehlédne.

Zobrazit všechny produkty střihu: Plavky dvoudílné vyztužené

Plavky dvoudílné triangle vyztužené

Máte menší prsa a výběr “těch správných” plavek pro Vás znamená každoroční výzvu? Rozhodně nezoufejte, i pro Vás najdeme plavky, v kterých se budete cítit žensky a sebevědomě. Trojúhelníkový střih si oblíbíte především díky přidané výztuži a vázání kolem krku, které prsa podrží lépe u sebe a Vám tak vytvoří oslnivý výstřih.

Zobrazit všechny produkty střihu: Plavky dvoudílné triangle vyztužené

Plavky dvoudílné jemně vyztužené s odepínacími ramínky

Zobrazit všechny produkty střihu: Plavky dvoudílné jemně vyztužené s odepínacími ramínky

2. Střihy dvoudílných plavek pro plnější prsa

2.1. Push-up bikiny

Push-up bikiny můžete vybírat s pevnou push-up výztuží, ale i s vynadavcími polštářky. Polštářky i pevná push-up výztuž jsou z materiálu, který odpuzuje vodu a nemusíte se tak bát, že by plavky dlouho schly. Můžete si být jistá, že celý den na pláži nebudete muset hlídat a upravovat košíčky ani ramínka. Navíc vám vykouzlí krásný plný dekolt.

Plavky dvoudílné push-up vyztužené

Zobrazit všechny produkty střihu: Plavky dvoudílné push-up vyztužené

2.2.Vyztužené bandeau plavky s odepínacími i neodepínacími ramínky

Rovně střižené bikiny s vyztuženými košíčky mají tu výhodu, že mají variabilní (často zcela odepínací) ramínka, takže se v nich krásně opálíte. Tento střih i s odepnutými ramínky krásně sedí. Některé z modelů mají jemnější výztuž a košíčky zcela rovné, jiné zase košíčky mírně vykrojené s pevnější boční výztuží nebo i boční kosticí. Nechybí silikonové pásky na okraji podprsenky zabraňující sklouznutí.

Plavky dvoudílné vyztužené s odepínacími ramínky

Zobrazit všechny produkty střihu: Plavky dvoudílné vyztužené s odepínacími ramínky

2.3. Nevyztužená triangle s kosticí (bez kostic)

Nerada se svazujete ve vyztužených podprsenkách? Hledáte plavky, které budou atraktivní, rychle schnou a působí sportovnějších dojmem? Vybírejte z následujících:

Plavky dvoudílné triangle nevyztužené

Zobrazit všechny produkty střihu: Plavky dvoudílné triangle nevyztužené

3. Střihy dvoudílných plavek pro velká prsa

3.1.Vyztužené bikiny pro větší velikosti

Plavky dvoudílné vyztužené

Nemusíte se bát, ani letos jsme při výběru plavek nezapomněli na vyztužené plavky pro plnější poprsí košíčků E-G. Díky vyššímu střihu podprsenky a širším přepínacím ramínkům si s těmito plavkami můžete užívat nejen slunění na pláži, ale i jízdu na tobogánu či dovádění v moři.

Zobrazit všechny produkty střihu: Plavky dvoudílné vyztužené

3.2 Nevyztužené bikiny s kosticí

Plavky dvoudílné nevyztužené

Máte raději uzavřenější střih nevyztužených plavek? Pak Vás osloví právě tento střih. Jeho velkou výhodou je vyšší střed a košíček, který zahaluje 3/4 prsou a je tak vhodný i pro měkčí poprsí.

Zobrazit všechny produkty střihu: Plavky dvoudílné nevyztužené

3.3 Nevyztužené „triangle“ bikiny s kosticí

Plavky dvoudílné triangle nevyztužené

Jedním z nejoblíbenějších střihů na plnější poprsí, je nevyztužený trojúhelníkový střih s kosticí. Ta prsům poskytuje oporu, zároveň jim ale dává velmi přirozený a mladý vzhled. Tento střih doporučujeme na pevnější poprsí košíčků D-F.

Zobrazit všechny produkty střihu: Plavky dvoudílné triangle nevyztužené

3.4 Vyztužené bandeau bikiny s odepínacími ramínky

Rádi se opalujete bez ramínek? Právě tento střih je tedy pro Vás. Díky vyššímu středu, pevné kostici a tvarující výztuži si můžete nosit vrchní díl plavek bez ramínek i s velikostí D – G. nezapomínejte také, že u velké většiny těchto bikin je volba spodního dílu na Vás, takže kombinujte podle svých představ.

Plavky dvoudílné vyztužené s odepínacími ramínky

Zobrazit všechny produkty střihu: Plavky dvoudílné vyztužené s odepínacími ramínky

4. Tankiny, když chcete zakrýt bříško a mít přitom dvoudílné plavky

Tankiny, neboli plavkový top s kalhotkami, to je opravdu praktický pomocník na pláž. Zakrývá bříško, ale stačí top vyhrnout a můžete se vesele opalovat jako ve dvoudílných plavkách. Mokré kalhotky z vody můžete lehce vyměnit za suché a také chození na toaletu je daleko snazší než v jednodílných plavkách. A stačí přidat sukni či kraťasy a z pláže můžete rovnou vyrazit do města. Vyzkoušejte tankiny a poznejte jejich výhody.

4.1 Tankiny s vyztuženými košíčky

Tankiny vyztužené

Zobrazit všechny produkty střihu: Tankiny vyztužené

4.2 Tankiny nevyztužené s kosticí

Tankiny nevyztužené

Zobrazit všechny produkty střihu: Tankiny nevyztužené

5. Celkové plavky

5.1 Celkové atypické plavky

Pokud toužíte mít plavky, které opravdu nikdo nemá a chcete zaujmout, jsou právě tyto plavky správná volba! Značky Andres Sarda a Nicole Olivier to prostě umí!

Plavky jednodílné

Zobrazit všechny produkty střihu: Trikiny

5.2 Plavky jednodílné pro menší prsa

I celkové plavky mohou být sexy. Využijte toho, že vaše drobnější prsa si mohou dovolit hluboké průstřihy (a to zepředu i zezadu:-)).

5.3 Plavky jednodílné s vyztuženými košíčky pro plnější prsa

Krásné modely celkových plavek, které pěkně sedí na prsou a krásně je tvarují v pevných vyztužených košíčcích nabízí značka PrimaDonna. Některé modely mají výhodu variabilních ramínek, která lze úplně odepnout, sepnout za krkem či nosit zkřížená na zádech.

Plavky dvoudílné triangle nevyztužené

Zobrazit všechny produkty střihu: Plavky jednodílné vyztužené s odepínacími ramínky

5.4 Plavky jednodílné nevyztužené s kosticí pro velká prsa

Uzavřenější střih celkových plavek, který poskytuje pevnou oporu díky kostici ocení majitelky velkých prsou.

Plavky jednodílné nevyztužené s kosticí

Zobrazit všechny produkty střihu: Plavky jednodílné nevyztužené s kosticí

5.5 Celkové plavky nevyztužené

Plavky jednodílné nevyztužené

Zobrazit všechny produkty střihu: Plavky jednodílné

5.6 Celkové plavky s odepínacími ramínky

Plavky jednodílné nevyztužené

Zobrazit všechny produkty střihu: Plavky jednodílné nevyztužené

6. Trikiny

Nemůžete se rozhodnout, zda zvolit jednodílné či dvoudílné plavky? Vyzkoušejte trikiny, opravdu rafinovaný kousek z plavkové nabídky. Trikiny mohou být také velice praktické pokud potřebuje zakrýt jizvu na bříšku či jiný drobný nedostatek. Pásek na bříšku postavu také opticky prodlouží. Trikiny jsou vhodné spíše pro štíhlejší postavy.

Trikiny triangle vyztužené

Zobrazit všechny produkty střihu: Trikiny triangle vyztužené

Plavky jsou jako prádlo, jen Vás v nich nevidí pouze Váš partner. Nepodceňte výběr a vsaďte na značky, které mají s výrobou dlouhé zkušenosti ať se v nich cítíte jako ryba ve vodě.

Další články z naší poradny
Vaše otázky, odpovědi a komentáře

Řekněte nám, jak se Vám článek líbí a nebo jen napište svůj názor :-)

×
Sledujte nás