Všechny naše obchody jsou otevřené. Nově pro svou návštěvu můžete využít i náš rezervační systém. Těšíme se na vás! ×
Přihlaste se ke svému účtu Le Chaton

Registrovaný uživatel získá snadný, rychlý a jednotný přístup ke všem našim on-line aplikacím včetně řady dalších výhod. Nezapomeňte si získat svou kartičku KVV 5% slevou.

Jak vybrat správnou velikost

V posledních letech jsme všechny byly svědky „velké podprsenkové revoluce“. Spousta žen během ní zjistila, že velikost, kterou nosí, není právě tou nejvhodnější, že košíčky nejsou jen v rozpětí A-D, ale jejich abeceda je mnohem bohatší nebo že místo širokých zad mají prostě jen plnější prsa.
Pokud jste ještě nic z toho nestihla, pojďme to spolu zkusit napravit na následujících řádcích.

První možností jak najít správnou velikost je návštěva některé z našich kamenných prodejen, kde Vám s výběrem pomůže náš vyškolený personál. V případě, že preferujete nákup z pohodlí domova a rozhodla jste se velikost zjistit sama, připravili jsme pro Vás několik nejdůležitějších rad.

Jak určit velikost podprsenky pomocí metru?

Na začátek budete potřebovat obyčejný krejčovský metr, Vaši nejlépe padnoucí podprsenku a jednoho ochotného pomocníka. Pak už stačí jen stanovit 2 rozměry, a to obvod „přes prsa“ a „pod prsy“.
Obvod přes prsa představuje hloubku košíčku a měří se v oblečené podprsence. Určuje se dle nejplnější části prsou, dalo by se říct, že jej měříme tzv. přes bradavky. Při samotném měření dávejte pozor, aby byl metr rovně napnutý kolem těla a prsa obepínal.
Stanovení obvodu pod prsy je stejně důležité jako určení obvodu přes prsa. Zvolený obvod podprsenky totiž zajišťuje, že podprsenka pevně drží na těle, není příliš volná, ale ani zároveň příliš těsná. Tento rozměr zjistíte také s oblečenou podprsenkou a to tak, že zvednete ruce nahoru a Váš ochotný pomocník Vám změří obvod těsně pod prsy. I teď je důležité, aby byl metr rovně natažený na těle a nikde se nekrčil.

A co dál? K výsledku už Vám stačí jen drobný matematický výpočet :-)

Od obvodu přes prsa odečteme obvod podprsenky a výsledným rozdílem získáme velikost košíčku podle tabulky.

Příklad: Pokud si klientka naměří pod prsy 84 cm a přes prsa 101 cm, bude postupovat následujícím způsobem: v první tabulce zjistí, že vhodný obvod podprsenky bude 75. Od obvodu přes prsa odečte obvod podprsenky, tedy 101 – 75 = 26. V tabulce s velikostí košíčků zjistí, že tento rozdíl odpovídá košíčku F. Výsledná velikost je tedy 75F.

Nebo je možné využít našeho chytrého pomocníka a zadat získané míry do příslušných políček.

Nosíte opravdu správnou velikost?

Každá žena je krásná a je originál. Změřte se prosím a my Vám pro začátek pomůžeme s výběrem velikosti. Mnoho žen si myslí, že svou velikost dokonale zná..

Měla byste nosit krásnou velikost

Děkujeme za Vaše míry :-) Optimálně Vám bude sedět velikost . Roli hraje také tvar a pevnost prsou, doporučíme Vám si ji vyzkoušet.

Vaše EU velikost je tedy

Velikost jsme nedokázali určit :-(

Podle Vámi zadaných hodnot jsme Vám nedokázali určit optimální podprsenku. Velmi rádi Vám u nás v prodejně poradíme - objednejte se na konzultaci prosím.

Znáte již svou velikost?

Asi už jste v Le Chaton byla nebo už vlastníte několik ověřených kousků. Zajímá Vás, co Vám můžete ve Vaší velikosti nabídnout nového nebo jakých rad se držet, abyste vybrala správný střih?Zadejte svou velikost zde.

Vypočítaná velikost by měla pomoci při výběru správné velikosti, ale nemusí být ta nejsprávnější. Důležitým faktorem je také tvar a pevnost prsou.Dále si musíme uvědomit, že velikosti prádla BOHUŽEL nemají všichni výrobci shodné, je třeba tedy zkoušet.

Jak poznám příliš velký obvod?

Při prvním zkoušení podprsenky ji zapínejte na prostřední háčky,proto aby Vám na další nošení zůstaly obě možnosti úpravy a Vy jste podle potřeby mohla podprsenku povolit nebo naopak přitáhnout. Příliš velký obvod poznáte i tak, že:

  • zapínání se Vám na zádech vlní nebo hrne a posouvá se směrem nahoru
  • pokud zvednete prudce ruce, prsa Vám z podprsenky spodem vypadávají.
  • podprsenku můžete na zádech od těla natáhnout na více než 5 cm.

Jak poznám malý košíček?

Obvod je u každé podprsenky důležitý, ale to, co určuje tvar prsou je až košíček, a to hlavně jeho správně zvolená hloubka. Malý košíček poznáte tím, že:

  • prsa Vám při rychlejším, někdy i pomalejším nebo jakémkoliv pohybu z podprsenky vypadávají.
  • podprsenka prsa neobepíná, ale v jejich vrchní části je naopak “přeřezává” a vytváří tak dojem “čtyř prsou”.

Jak poznám, že mám správnou velikost podprsenky??

Správnou velikost podprsenky poznáte především tak, že Vám perfektně sedí.:) Dalšími ukazateli jsou:

  • zapínání podprsenky je ve stejné výšce jako spodní přední díl. Podprsenka je tedy kolem těla zapnuta vodorovně. Zapínání nesmí vyjíždět ani nahoru ani nesmí padat dolů.
  • přechod mezi košíčkem a prsy musí být hladký, košíček nesmí odstávat ani se shrnovat.
  • ramínka se nesmí zařezávat a zároveň nesmí padat.
  • prsa by měla být na správném místě, tedy ne příliš nízko ani příliš vysoko.

Rady paní Konarovské:

„Dámy, zvednete-li obě ruce vzhůru a utečou Vám ňadra z pod kostice, máte špatně objem“

„Zavazujete-li si tkaničku od bot v předklonu a prsa musíte vracet, máte špatně hloubku a střih.“

_článek připravila Nikol

Další články z naší poradny
Vaše otázky, odpovědi a komentáře
Janinka D. 12.08.2019 16:36

Myslím,že tyto rady jsem ještě nikdy neslyšela.Jsou však geniální v tom,že jsou tak jednoduché.Mně se výše popisované stávalo často.Jen u jedné podprsenky ne.A tu nosím nejraději!!!Protože můžu předpažit a ještě k tomu si zavázat tkaničky!!!!

×
Sledujte nás