Podívejte se jaká je vánoční otevírací doba v prodejnách
Přihlaste se ke svému účtu Le Chaton

Registrovaný uživatel získá snadný, rychlý a jednotný přístup ke všem našim on-line aplikacím včetně řady dalších výhod. Nezapomeňte si získat svou kartičku KVV 5% slevou.

Jak na správný střih podprsenky

Doby, kdy jste si při nákupu spodního prádla mohla vybírat pouze z podprsenek dvou střihů a dvou barev (obvykle černé a bílé) jsou dávno pryč. Jedním z hlavních cílů Le Chaton je připravit ženám širokou nabídku spodního prádla, a to ve všech velikostech. Věříme, že se nám za ta léta naší práce podařilo Vás naučit nosit prádlo nejen hladké, praktické a každodenní, ale i ženské a svůdně krajkové.

Protože víme, že vybrat ten správný střih podprsenky není lehké, připravili jsme pro Vás přehled těch základních a nejoblíbenějších variant.
Při výběru střihu byste měla věnovat pozornost velikosti, tvaru ale i pevnosti Vašich prsou. Nezapomínejte, že vhodně zvolený střih dokáže zázraky, a to nejen estetické, ale i zdravotní. Kromě většího pocitu sebevědomí tak můžete i zásadně ulevit bolavým zádům.

Podprsenky bychom podle typu/druhu výztuže mohli rozdělit na:

Vyztužené podprsenky

Vyztužené podprsenky jsou jedním z neojoblíbenějších typů. Můžete u nich vybírat ze svůdných krajkových řad, ale i hravých printů, a to v košíčcích A-H. Jejich největší výhodou je pevnější výztuž, která kryje bradavky a prsa lépe drží.
Při výběru konkrétního střihu je třeba zohlednit i tvar prsou. U měkčích prsou je důležitý vyšší střed podprsenek, který zajistí, že prsa i při předklonu zůstanou na svém místě. Naopak pro pevná prsa se nemusíte bát sáhnout po podprsence se středem velmi nízkým.

Podprsenka vyztužená

Jedná se o nejklasičtější střih podprsenek, který je vhodný pro košíčky B-D. My v Le Chaton mu s oblibou říkáme soutěskový, a to proto, že vytváří plný dekolt do výstřihu. Podprsenky tohoto tvaru mají jak hladké tak krajkové košíčky a užší, v některých případech zdvojená ramínka. Zapínání bývá na 1-2 háčky. U značek Lise Charmel, Antigel nebo Antinea je u menších velikosti (košíčky A-B) přidaná pevná výztuž k pozvednutí a vytvarování poprsí.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka vyztužená

Podprsenka vyšší vyztužená

Vyztužená podprsenka s vyšším středem je vhodná pro majitelky Andory, které by rády vyzkoušely něco nového. Velkou výhodou je pevnější výztuž, která kryje bradavky a v kombinaci s širšími ramínky lépe drží prsa. Podprsenky nabízíme nejen v krásném krajkovém provedení, ale i ve veselých barevných printech. Často mají širší boční část a zapínání na více háčků.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka vyšší vyztužená

Podprsenka vyztužená s nižším středem pro plná prsa

Rozhodně není jednoduché najít podprsenku s nižším středem do hlubokého výstřihu i pro plnější poprsí. Nám se podařilo jich pro Vás několik vybrat. Nabízí je značky Pleasure State, Panache Cleo nebo PrimaDonna. Podprsenky v tomto střihu mají užší ramínka a velmi nízký střed, nedoporučujeme je tedy na těžší nebo měkčí poprsí. Košíčky jsou spíše hladké a šířka zadní části je přizpůsobena velikosti košíčků a obvodu.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka vyztužená s nižším středem pro plná prsa

Podprsenka balkónová vyztužená pro menší velikosti

Nízký nebo vysoký střed podprsenek? Takovou otázku si klade většina žen. Při rozhodování vezměte v úvahu nejen Vaše přání, ale i tvar a pevnost Vašich prsou. Balkónový střih, na rozdíl od podprsenek soutěskového typu, prsa netlačí z boku do středu, ale naopak je zvedá zespodu nahoru. Vyšší střed a uzavřenější tvar košíčku dodá jistotu i měkčím ňadrům. Podprsenky, které pod oblečením vytváří přirozený kulatý tvar, můžete vybírat v košíčcích B-E. Velmi ženské, ať už hladké nebo jemně krajkové podprsenky, nabízí značka Marie Jo, opravdové sběratelské kousky pak naleznete u australské značky Pleasure State.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka balkónová vyztužená pro menší velikosti

Push-up podprsenky

Push-up nebo super push-up vyztuženou podprsenku uvítá v šatníku každá žena s pocitem malých prsou, ale také ta, která ráda budí pozornost hlubším výstřihem. Tyto střihy podprsenek totiž prsa zvětšují až o jednu velikost. Nabízíme je v košíčcích A-D.

Podprsenka super push-up vyztužená

Super push-up podprsenky každé ženě vykouzlí nejen dekolt snů, ale často i dávno zapomenuté sebevědomí. Výztuž je umístěna ve spodní části podprsenky a přesto, že je pouhým okem neviditelná, zvětšuje poprsí až o jednu velikost. Podprsenky (ve velikostech A-D) se vyrábějí jak s hladkými, tak s krajkovými košíčky a některé i s přepínacími ramínky. Naším tajným tipem jsou podprsenky značky Chantal Thomass, které snoubí hladký košíček s originálním detailem mašle.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka super push-up vyztužená

Podprsenka push-up vyztužená

Pokud jste jako téměř každá žena i Vy někdy zatoužila po plnějším poprsí, push-up podprsenky by Vám Vaše přání měly splnit. Vybírejte je ve velikostech B-D. Podprsenky mívají, v závislosti na značce, různě umístěnou pevnou nebo vyndavací výztuž, úzká ramínka a nízký střed, proto bývají velmi oblíbené do velkých výstřihů. Můžete je vybírat jak v praktických hladkých, tak svůdných krajkových variantách.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka push-up vyztužená

Podprsenka triangle push-up vyztužená

Pokud někdy máte pocit, že i košíček A byste mohly mít ještě menší, nebojte se, tyto podprsenky Vám budou určitě sedět. Odstávající hrany košíčků se s těmito podprsenkami stanou zapomenutou minulostí. Hlavní výhodou těchto podprsenek je velmi nízký trianglový střih spojený s push-up výztuží, která prsa lehce obejme a přitlačí k sobě. I ženám s drobnějším poprsím tak vytvoří plný dekolt do výstřihu. Hladké košíčky bývají doplněny elastickou krajkou, díky ní zůstávají podprsenky zdobené, ale pod oblečením neviditelné. Zapínání i ramínka jsou úzká, u některých typů dokonce přepínací. Podprsenky tohoto střihu mají větší boční výztuž a nižší střed. Nejvíce se nám tento střih osvědčil pro košíčky B, oceníte je ale i ve velikostech C-D.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka triangle push-up vyztužená

Jemně vyztužené podprsenky – 3D spacery

Pro jemně vyztužené podprsenky je typické použití inovativního materiálu – 3D Spaceru. Ten tvoří ideální přechod mezi vyztuženými a nevyztuženými podprsenkami. Je totiž pevný, takže udrží tvar prsou, ale zároveň měkký, prodyšný a velmi příjemný k tělu. Doporučujeme je v košíčcích D-G.

Podprsenka jemně vyztužená

Jemně vyztužené podprsenky, které pro většinu z našich klientek zastupuje kolekce Andora od Simone Pérèle, jsou jedním z nejoblíbenějších střihů. Měkkého vyztužení je ve většině případů dosaženo použitím 3D spaceru, díky kterému zůstává vrchní část košíčku elastická a vnitřní strana měkká. Podprsenky jsou tak příjemné, ale zároveň natolik pevné, že prsa udrží ve správné výšce a zakulatí je. Často se z nich stává Vaše “druhá kůže”. Podprsenky mají vyšší střed, hladký košíček a jemně zdobená ramínka. Jsou vhodné pro pevná i měkčí prsa, velikostí D-G, do výstřihů i pod přiléhavá trička, tím se stávají nezbytnou součástí každého ženského šatníku.

Zobrazit všechny produkty střihu: Podprsenka jemně vyztužená

Nevyztužené podprsenky

Nevyztužené podprsenky ocení nejen ženy, ale pro jejich rafinovanost rozhodně i muži. Možná právě proto nabízí nejrozmanitější výběr střihů, od půlových a 3/4 až k vyšším. Najdete mezi nimi podprsenky pro krásný večer, ale i na každodenní nošení, stačí si jen pozorně přečíst naše doporučení pro jednotlivé střihy.

Podprsenka vysoká nevyztužená

Tento střih je první pomocí pro větší ňadra (košíčky F-J) všech věkových kategorií. Vysoký košíček a dostatečně široká ramínka Vám zajistí pevnou podporu během celého dne. V těchto podprsenkách tak můžete dobíhat tramvaj, metro, psy i vnuky :-) Většina modelů je vyrobena z pevné krajky nebo vyšívaného tylu. V nabídce máme i podprsenky z hladkého materiálu, ty ale nejsou nejlepším výběrem v případě, že máte těžká prsa, která hladký, ale zároveň měkký materiál neudrží ve správné výšce. Zadní část je často vyšší a zapínání je přizpůsobené velikosti, s většími košíčky a obvody se tedy zvětšuje (ze 2 i na 4 háčky).