Vybíráme z e-shopu
Vybíráme z e-shopu
Přihlaste se ke svému účtu Le Chaton

Registrovaný uživatel získá snadný, rychlý a jednotný přístup ke všem našim on-line aplikacím včetně řady dalších výhod. Nezapomeňte si získat svou kartičku KVV 5% slevou.

Aby podprsenka seděla

Musela jsem slíbit, že si podprsenku vyměním, než začneme točit. Moje dvě kamarádky, které jsem si původně pozvala jako figurantky, na tom nebyly o moc lépe. Schytaly to také. Výsledkem ovšem bylo, že po dvou hodinách natáčení jsme ani jedna nechtěla svou původní podprsenku zpět!

Vybrat správnou podprsenku, to je umění!

Přesvědčily jsme se o tom přímo na vlastní kůži.Paní Konarovská přímo ve svém obchodě v Opletalově ulici svlékla mé dvě kamarádky a nakonec i mne a ukázala nám, co je na našem prádle nevyhovující.Byly jsme překvapeny.

Vyvedeny z míry!

Všechny tři jsme se skálopevně domnívaly, že prádlo, které máme na sobě, umíme dobře „prodat", dokážeme si ho správně vybrat a sluší nám. Sotva jsme se svlékly, znalkyně Konarovská se dala do smíchu a pravila, že budeme hodně překvapené. Exkluzivní reportáž ze salonu a rady, jak si vybrat dobře padnoucí prádlo, zde:

Neměla jsem původně vůbec v úmyslu se svlékat, natož sloužit ostatním jako figurantka, ale atmosféra mě strhla. Byla jsem zvědavá, co na mě odbornice vymyslí a jak zdůvodní nesprávnost mého výběru prádla. Každou z nás rozebrala kousek po kousku a pokaždé udala jiné důvody, proč tuhle podprsenku rozhodně ne. Prádlo musí být pohodlné a musí plnit správnou funkci. Takže když jsem si namísto mé obvyklé 80 D oblékala 75 F, rozdíl jsem viděla na první pohled. Vypadala jsem mnohem štíhlejší a upravenější. Necítila jsem nikde žádné tlačení, a když jsem zvedla ruce, nikde mi nic nelezlo ani nevypadávalo. „České ženy mají tendenci podhodnocovat své poprsí,“ vysvětluje nám Helena Konarovská a podává Kláře místo 75 A, kterou měla na sobě, 70C. A padla jí jako ulitá. A co na to Klára?

Klára: „Už nikdy nechci 75 A na svoje trojky!“

„Vždy jsem si myslela, vzhledem k mé zatím bezproblémové postavě a malým prsům, že vybrat si spodní prádlo (respektive podprsenku) není až takový problém. Žila jsem v domnění, že malá prsa rovná se automaticky jedničky, tedy A. První šok přišel ve chvíli, kdy se na mě podívala odbornice Konarovská a ihned spustila: ,Zlatíčko, povězte mi, co si myslíte, že máte za číslo?‘ Zamyslela jsem se, co mám odpovědět, poněvadž vlastně vždy podprsenku vybírám stylem kouknu a vidím. 75 A? Asi? To prý rozhodně nemám! Tak jsem si vyhrnula tričko, abych dokázala, že béčka určitě nemám, a odbornice i slečna za pultem se chytly za hlavu. Jsou zvyklé, že české ženy svá prsa podhodnocují. Já jsem se sekla o dvě čísla.

Ale nejen správná velikost je důležitá. Potřeba je sledovat také trendy ve spodním prádle a vědět, jak se o prádélko náležitě starat. Podívejte se na naše video zde:

A co na to Stella?

I Stella šla do salonu přesvědčená, že nosí správnou velikost, a to 75 C, a že její prsa už líp vypadat nemůžou. Odbornice jí ovšem doporučila D a obvod 70 cm. V duchu se smála a myslela si, že je to nesmysl. Po vyzkoušení se však nestačila divit. „Moje prsa byla výš než kdy jindy, nikde mě nic netlačilo ani nevylézalo. Tak jsem zjistila, že přes patnáct let nosila špatnou velikost.“ A s novou velikostí vypadá Stella lépe i v zimní bundě.

Zkrátka se vyplatí dát na radu odborníka a než si pořídit několik špatných nepadnoucích kousků prádla z tržnice, je rozumnější našetřit si na jedno pořádné. Vždyť nejde jen o estetickou stránku, ale i o naše zdraví!

Autor článku

Michaela Čapková

Datum publikace článku Publikováno: 18. 12. 2009 Zdroj: Prozeny.cz

Další články z naší poradny
Vaše otázky, odpovědi a komentáře
Ludmila Beníčková 15.02.2017 20:12

Dobrý den, ráda bych věděla jaký je rozdíl mezi velikostí 70G a 70GG.
Děkuji za odpověď. Vaše podprsenky nosím už řadu let a jsou nejlepší na světě. Děkuji.

×
Sledujte nás
Přihlaste se ke svému účtu Le Chaton

Registrovaný uživatel získá snadný, rychlý a jednotný přístup ke všem našim on-line aplikacím včetně řady dalších výhod. Nezapomeňte si získat svou kartičku KVV 5% slevou.